Venture Alüminyum Folyo Bant 1517CW

Yüksek çekme dayanımlı 30 micron kalınlıklı akrilik esaslı yapışkanıyla kısa sürede çok hızlı yapışma sağlar. Marine tip uygulamlar için yanmazlık belgesi (MED Sertifikası) olan tek folyo banttır.
Standart 30 metre uzunluklu sertifikasız piyasa bantlarının aksine 1 rulosunda 50 metre bulunmaktadır.
Stoklarımızda sürekli 50 mm, 75 mm ve 100 mm. genişlikli Venture folyo bantlar bulunmaktadır.

Seramik Yünü Battaniye

Yüksek sıcaklıklı (1100 – 1200 °C ) sanayi uygulamalarında kullanılır.

Ceramic Fiber Blanket
Working Temperature: 1050 ~ 1430 Celsius degree
Density: 64 ~ 160kg/m³
Thickness: 6 ~ 50mm
Length: 3600 – 14640mm

Yüksek sıcaklıklı (1100 – 1200 °C ) sanayi uygulamalarında kullanılır.

LUYANGWOOL ®markalı ürünlerimiz geniş bir yelpazede etkili çözümler sunar. Özel yüksek çıkış üfleme ve iplik teknikleri kullanarak, bu ürünlerin üstün yalıtım performansı, esneklik ve yalıtım direnç kaynağı sağlamaktadır.

Yüksek sıcaklıktaki endüstriyel alanlarda yalıtım sağlamak amacıyla kullanılmakta olan seramik elyaf battaniyeler geniş spektrumlarda etkili çözüm olanakları sunmaktadır. Bununla birlikte üretim ortamında oluşabilecek nemli, buharlı, yağlı ve asitli ortamlar battaniyelerin termal ve fiziksel özelliklerine büyük oranda etki etmediğinden kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hidroflorik asit, hidrofosforik asit ve alkali konsantrasyon dışındaki kimyasallardan etkilenmez. Farklı kalınlıklarda üretilebilen seramik elyaf battaniyeler, inorganik olarak üretilmekte ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tüketime sunulmaktadır.

 

Özellikleri Kullanım Alanları
 • Mükemmel ısı yalıtımı
 • Endüstriyel Fırın imalatı
 • Termal şoka karşı dirençlidir.
 • Döküm sanayi
 •  Yüksek sıcaklıkta minimum küçülme gösterir.
 • Cam sanayi
 • Buhar, yağ ve kimyasallardan etkilemez.
 • Seramik endüstrisi
 • Fiziksel özellikleri yüksek sıcaklıkta bozulmaz.
 • Çimento sanayi
 • Düşük ısı depolar.
 • Demir çelik endüstrisi
 • Termal ısı iletkenliği minimum düzeydedir.
 • Rafineri ve petrokimya endüstrisi
 • Ses yalıtımı sağlar.
 • Enerji üretimi

 

Tubest Flex Baca

FLEX, TUBEST’in, tesisatın dikey aksında mesafenin uzun olduğu kurulumlarda tek cidara alternatif olarak önerdiği yaratıcı bir sistemdir. Bu sistem, tek cidar (SW) sistemin teknik özelliklerine sahiptir, ancak esneklik avantajı olup moduler değildir; nitekim bacalar (30/40 mt bile) tek parça olarak yapılabilir. Tüm bunlar montaj süresini %50 oranında kısaltır.

Pozitif basınçlı (P1) bacalarda, uygun FLEX KIT bağlantısı sayesinde montajı yapılabilir; contasız olarak, negatif basınçta (N1) çalışan kurulumlarda kullanılabilir. Sıcaklık seviyesine bağlı olarak problem de yaratmaz, 450 C’ye kadar test edilmiştir. Laboratuarda testlerden geçirilmiş V2 korozyon dayanımı, sıvı, katı ve gaz yakıtla çalışan her türlü tesisata uyumuna olanak sağlar. FLEX gamındaki tüm bağlantı parçaları, mükemmel seviyedeki performanslarıyla CE işaretlemesine sahip olmuştur. Bu, FLEX sistemini emniyetli ve zaman içerisinde güvenilebilir bir sistem haline getirir.

Tubest Baca Sistemleri’ne ait çift sarım çapraz kesitli FLEX SISTEM esnek kanalları UNI EN 1856-2 normlarına uygun olup CE belgesine sahiptir; her tür evsel veya endüstriyel tesis için ve gerek kuru gerekse de yoğuşmalı türdeki yakıtlar için uygundur.

İç duvar düz, 0.1 mm kalınlığında AISI 316L paslanmaz çeliktir ve V2 tipi korozyon aşınma direnci derecesine sahiptir.Kıvrımlı dış duvar 0.1 mm kalınlığında AISI 316L paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Kurulum, üreticinin talimatlarına uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Yanma ürünlerinin egzos (atik gaz bosaltimi da denilebilir)sistemlerinin kurulumu, geçerli mevzuat kuralları tarafından öngörülen kanunların gerektirdiği azami özen ile yapılmalıdır.

Paroc Fireplace Slab 90kg/m³-25mm

Şöminede en  güvenilir şömine yalıtım malzemesi olarak bilinen, paroc marka taş yünleri 90 yoğunluğunda ve 2,5 cm kalınlığında şöminelerde uygulanırlar. Bu taş yünleri özel paket içerisinde 6 adet olup, genişlikleri 60 cm uzunlukları 120 cm’dir. Bir paket taşyünü ile 4 metrekare alan kaplanabilmektedir.